Együttműködésben a Magyar Edzők Társaságával
Kiemelt partnerünk az EMMI Sportért Felelős Államtitkársága
és a Decathlon
DR. SZABÓ TÜNDE sportért felelős államtitkár, BRUCKNER GÁBOR, az Utanpotlassport.hu főszerkesztője, HERCZEG LILLA, a Decathlon Magyarország vállalati kommunikációs vezetője
Falmászás, gördeszkázás, a 2024-es, párizsi játékokon már breaktánc is… – átalakulóban van az olimpiai program, egyértelműen a fiatalabb korosztályok megszólításának szándékával. Milyen feladatokat ró ez a törekvés a hazai sportéletre, van-e esély belátható időn belül a felzárkózásra az említett sportágakban, egyáltalán: melyek Tokió legfontosabb tanulságai a jövő hazai utánpótlás-nevelését illetően?
Előadó: FÁBIÁN LÁSZLÓ, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója, olimpiai bajnok öttusázó
Az új válfajok műsorra tűzésével párhuzamosan az olimpiai programban hagyományosan helyet kapó és hazánkban különösen eredményes sportágak alighanem különleges kihívás előtt állnak. Melyek a legfontosabb teendők a népszerűség megőrzése, növelése érdekében; miképpen hozhatók közelebb a „mi sportágaink”a tizenévesekhez? Milyen állapotban van a hazai edzőképzés; mi az, amiben a szakembereink láthatóan tartják a lépést a világgal, és mi az, amiben még nem?
Előadó: CSABAI EDVIN, a Magyar Edzők Társasága sportigazgatója, 17-szeres maratoni kenuvilágbajnok
Három egymást követő olimpián a csúcsra érni, a legjobb formát minden alkalommal a legfontosabb napra időzíteni olyan teljesítmény, amely párját ritkítja a sportvilágban. Milyen tanácsokkal látná el a jelen legnagyobbjainak egyike a következő nemzedéket, a pályájukat csak most kezdő, vagy annak elején tartó fiatalokat és persze edzőiket? Mit gondol a bajnok arról, hogy a sportsiker számos összetevője közül mire kell a legnagyobb figyelmet fordítani, és arról, hogy mi az, amit másképpen, más módon kell csinálni napjainkban vagy a jövőben, mint akkor, amikor ő volt tizenéves ígéret?
Élő online beszélgetés SZILÁGYI ÁRON háromszoros olimpiai bajnok kardvívóval, a Vasas vívószakosztályának elnökével
A magyar olimpiai szereplést tekintve az úszás hagyományosan a legsikeresebb sportágak egyike. Minek köszönhető a menetrendszerű eredményesség, miért tartoznak a hazai nevelőedzők évtizedek óta a világ legjobbjai közé? Melyek azok a tokiói tapasztalatok, amelyek sportágtól függetlenül, általánosságban is hasznosíthatók a fiatalokkal foglalkozó szakemberek számára; ezek alapján kijelenthető-e, hogy a sikeresség megőrzése érdekében bármit másképpen kell tenni a felkészítés során, mint a múltban?
Előadó: DR. SÓS CSABA, a felnőtt- és az utánpótlás-úszóválogatott szövetségi kapitánya
Az épek tokiói játékai után a fogyatékkal élő sportolók vették birtokukba a játékok létesítményeit, s köztük volt számos utánpótláskorú versenyző is. Milyen tanulságokkal szolgált a paralimpia a sport speciális területének utánpótlásképzésére vonatkozóan; mennyiben tér el a nevelőedzők feladata ebben a különleges odafigyelést, empátiát és szaktudást igénylő közegben?
Előadó: SZABÓ LÁSZLÓ, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke
A birkózó Lőrincz testvérek 24 órán belül arany- és ezüstérmet nyertek Tokióban, vagyis túlzás nélkül sporttörténelmet írtak. Egyszersmind példát szolgáltattak arra, hogy a szoros családi kötelék, az összetartozás érzése, az egymásért is küzdés képessége milyen plusz energiákat mozgósíthat az élsportolók pályafutásában már tizenéves koruktól kezdve. Min múlik, hogy a testvérek ne riválist, hanem a másiknak állandó segítséget nyújtó partnert lássanak egymásban akkor is, ha azonos sportágat űznek? Mekkora a család és mekkora a szakemberek szerepe, felelőssége egy-egy karrier kiteljesedésében?
Beszélgetés LŐRINCZ TAMÁS olimpiai bajnok és LŐRINCZ VIKTOR olimpiai ezüstérmes birkózóval
A jelen sportsikerei elképzelhetetlenek megfelelő egészségügyi háttérsegítség nélkül, az egyre fokozódó fizikai igénybevétel közepette elengedhetetlen a folyamatos orvosi kontroll. Milyen tapasztalatokat szerzett Tokióban a sportorvos; mennyiben tekinthető felkészültnek a hazai sportegészségügy a sérülések hatékony megelőzésére, vagy akár a pandémia jelentette számos kihívásra? Mi a helyzet doppingfronton, mit tehetnek a szakemberek a sportolói-edzői tudatosság és lelkiismeretesség fenntartása érdekében? Érdemes-e, kell-e külön is foglalkozni az utánpótláskorúak, a nevelőklubokban dolgozók felvilágosításával?
Előadó: DR. TOMAN JÓZSEF, a válogatott kereteket ellátó szolgálat vezető sportorvosa
Hogyan élték meg pályafutásuk első olimpiáját a még utánpótláskorú sportolók, akik bravúros teljesítményt nyújtva igazolták, hogy már a felnőttmezőnyben is a legkiválóbbak közé tartoznak? Miképpen látják ők, melyek a felnőttkorba történő átmenet legnagyobb nehézségei, buktatói, s azokon milyen módon lehet sikeresen átlendülni? Mennyiben változott meg az életük Tokió óta, hogyan kezelik a hirtelen jött népszerűséget?
Beszélgetés VÁMOS PETRÁVAL, a női kézilabda-válogatott 21 éves, Tokióban a legeredményesebb játékosával és VARGA ÁDÁM kajakossal, a K–1 1000 m-es szám szintén 21 esztendős olimpiai ezüstérmesével
Nincs terület, amelynek fontosságát hangsúlyosabban emlegették volna az olimpia kapcsán, mint a mentális felkészítését. De vajon elegendő-e felnőttkorban elkezdeni a pszichés tényezőkkel foglalkozni, vagy akkorra odáig kellene jutniuk a legmagasabbra vágyó sportolóknak, hogy „csak” karbantartsák a lelküket? Mekkora jelentőséget tulajdonítanak az érintettek a pszichológiai háttérnek idehaza, és mekkorát az egyes külföldi országokban? Jó és rossz példák, kedvező és káros tendenciák – mire következtethetünk a Tokióban történtekből?
Előadó: DR. LÉNÁRT ÁGOTA, a Testnevelési Egyetem Pszichológia és Sportpszichológia Tanszékének vezetője
BRUCKNER GÁBOR, az Utanpotlassport.hu főszerkesztője
Konferenciánkat természetesen az aktuális járványügyi szabályok szerint rendezzük meg. Az esemény esetleges elmaradása esetén a befizetett részvételi díjakat maradéktalanul visszafizetjük.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk.
Figyelem! A rendezvényen kizárólag védettségi igazolvány felmutatásával lehet részt venni a jelenleg hatályos rendelet értelmében. Ez ügyben kérjük szíves megértésüket!
A sikeres tokiói játékok után nálunk mindent megkérdezhetsz a főszereplőktől
Kávé
Üdítő
Svédasztalos
A Lurdy Ház külső parkolójában
*Az eseményen a Magyar Edzők Társasága 10 kreditpontot ír jóvá a Kiemelt Edzői Programban, az Utánpótlás Edzői Programban, illetve a Gerevich Aladár Sportösztöndíj
Figyelem! A rendezvényen kizárólag védettségi igazolvány felmutatásával lehet részt venni a jelenleg hatályos rendelet értelmében. Ez ügyben kérjük szíves megértésüket!
2021. szeptember 21.
Budapest, Lurdy Konferenciaközpont
(1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14.)
9:00-16:00